Hakkımda

Hakkımda | Miro Güvercinleri

Ben Kimim?

Merhaba Güvercin Sever Dostlarım;

 

Ben idris baş 1984 Trabzon doğumluyum istanbulda yaşamaktayım ilk okul dönemlerinden itibaren herkes gibi bende 

taklaci güvercinlerine merak saldım bu merakımız askerlik sürecine kadar devam etti askerden geldikten sonra 

başka sektörlerle uğraştığımiz için güvercinlere fazla vakit ayıramadık bir süre bu merakımızı erteledik ve 2015 yılı itibariyle tekrardan taklaci kuşlarına kuzenim fatih baştan ile başlamaya karar verdik..

 

Bizim zamanımızda beslediğimiz tüm kuşları unutun sanki yeni ırklar keşfedilmiş ve piyasa salınmış gibi birşeyle karşılaştık buda herkes gibi bizi de açıkcası çok şaşırttı Bu ırklar arasında ilk gözümüze çarpan kuş, Miro Güvercinleri oldu..

 

2017 yılı itibariyle miro kuşlarına olan merakımızı perçinleyip ilk mirolarımızı mersinde yaşayan “ mirocu muhibbi “ isminde bi ustamızdan temin ettik..

 

Daha sonraları miro kuşlarını tanımaya ve onları anlamaya çalıştık bu süreç içerisinde bir çok merakçıyı tanımış oldum tanımayla beraber miro camiasında bu işi hakkıyla yapan '' mirocu nazım ve mirocu erman “ arkadaşlarımızın bu işte en iyileri olduğunu fark ettim kendileriyle iletişime geçip daha güzel kuşlara sahip olmak istediğimi belirttim sağolsun onlar da bana bu konuda yardımcı oldu..

 

2017 - 2020 yılları arasında ürettiğim tüm mirolarımı '' burayı özellikle belirtmek isterim kendi ürettiğim dişi mirom harici  ''  

tüm mirolarımı başka merakçı arkadaşlara sahiplendirip 2020 itibariyle A Plus adını verdiğim miro güvercinlerini üretmeye başladım..

 

Bu aşk bizi nereye götürür bilmem ama miro güvercinleri diğer Irklara göre daha göze hoş gelen belli vasıflara sahip kuşlardır.

 

2020 yılı malum hepimizin bildiği dünyada ve ülkemiz de covid-19 olayı yaşandı bizde her sene düzenli olarak yapılan festivallere katılamadık bundan sonrası için bir aksilik olmazsa 2022 yılından sonra yapılacak festivaller de üretmiş olduğumuz kuşlarımızı diğer hobidaşlarımızla ortak noktalarda buluşturmak istiyoruz.

 

Miro kuşlarına merak edip beslemek isterseniz yapmanız gereken tekşey bu işe emek veren gerçek, '' MİROCU '' lardan kuş almak olur.

 

Bizde buralara kolay gelmedik emek verdik uğraştık ve şimdi meyvesini yiyoruz..

 

Saygılar, Selamlar..

 

IDO BAŞ - Mirocu IDO

Yeteneklerim

Parlak Dişi Miro

Örnek Resim

Kepez Yavru Miro

Örnek Resim

Mat Yavru Miro

Örnek Resim

MİROCU İDO KİMDİR - SİNCE 2017

Yeni Yavru Mirolar

Baba - Evlatlar

Bu Web Site Halit GÖMEÇ Tarafından Yapıldı.